YFF18AC1H103MT0Y0N
DigiKey Part Number
445-175320-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175320-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175320-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF18AC1H103MT0Y0N
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 50V 0603
Detailed Description
10000 pF Feed Through Capacitor 50V 1 A 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
YFF18AC1H103MT0Y0N Models
Category
Current
1 A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
30dB @ 20MHz ~ 3GHz
Capacitance
10000 pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated
50V