YFF15PC0J105MT000N
DigiKey Part Number
445-YFF15PC0J105MT000NTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-YFF15PC0J105MT000NCT-ND - Cut Tape (CT)
445-YFF15PC0J105MT000NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF15PC0J105MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 6.3V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Feed Through Capacitor 6.3V 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YFF15PC0J105MT000N Models
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
TDK
Voltage - Rated
6.3V
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Type
Feed Through
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Capacitance
1 µF