SPM6530T-3R3M
DigiKey Part Number
445-4119-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4119-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4119-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM6530T-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 6.8A 29.7 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.8 A 29.7mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM6530T-3R3M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
7.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
29.7mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)