MPZ1608Y221BTA00
DigiKey Part Number
445-MPZ1608Y221BTA00TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MPZ1608Y221BTA00CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MPZ1608Y221BTA00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1608Y221BTA00
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.5A 100mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPZ1608Y221BTA00 Models
Category
Current Rating (Max)
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz