MMZ0603S121ET000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MMZ0603S121ET000 |
Description | FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 250mA 370mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MMZ0603S121ET000 Models |
Category | Current Rating (Max) 250mA |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) (Max) 370mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.013" (0.33mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz |