KMZ1608DHR121CTDH5
DigiKey Part Number
445-175015-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175015-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175015-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KMZ1608DHR121CTDH5
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 400mA 300mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
400mA