B82476B1224M100
DigiKey Part Number
495-5834-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5834-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5834-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82476B1224M100
Description
FIXED IND 220UH 880MA 530 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 880 mA 530mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82476B1224M100 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
800mA
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
530mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)