B82476B1222M100
DigiKey Part Number
495-5832-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5832-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5832-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82476B1222M100
Description
FIXED IND 2.2UH 6.7A 10.5 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.7 A 10.5mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82476B1222M100 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
7A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
10.5mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)