B82144B2102K000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82144B2102K000 |
Description | FIXED IND 1UH 4.45A 43 MOHM TH |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.45 A 43mOhm Max Radial, Vertical Cylinder |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82144B2102K000 Models |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 43mOhm Max |
Series | Q @ Freq 50 @ 2.52MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Frequency - Self Resonant 200MHz |
Part Status Last Time Buy | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Through Hole |
Inductance | Package / Case Radial, Vertical Cylinder |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 7.7A |