B57703M0502G040
DigiKey Part Number
495-2170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57703M0502G040
Description
THERM NTC 5KOHM 3988K RING LUG
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 5k Ring Lug
Category
B Value Tolerance
±1%
Manufacturer
TDK
B25/100
3988K
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Power - Max
150 mW
Part Status
Active
Length - Lead Wire
1.77" (45.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
5k
Mounting Type
Free Hanging
Resistance Tolerance
±2%