B57237S0330M000
DigiKey Part Number
495-3057-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57237S0330M000
Description
ICL 33 OHM 20% 2.5A 15MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 33 Ohms ±20% 2.5 A 0.591" (15.00mm)
EDA/CAD Models
B57237S0330M000 Models
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
2.5 A
Series
Diameter
0.591" (15.00mm)
Packaging
Bulk
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Part Status
Active
Approval Agency
UL
R @ 25°C
33 Ohms