B57164K0101J000
DigiKey Part Number
495-4426-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57164K0101J000
Description
THERMISTOR NTC 100OHM 3200K DISC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 100 Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B57164K0101J000 Models
Category
B25/100
3200K
Manufacturer
TDK
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Power - Max
450 mW
Part Status
Active
Length - Lead Wire
1.38" (35.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
100
Mounting Type
Through Hole
Resistance Tolerance
±5%
Package / Case
Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
B Value Tolerance
±3%