B32718H8117K000
DigiKey Part Number
495-B32718H8117K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32718H8117K000
Description
MKP DC FILTERING - 800VDC, 110UF
Detailed Description
110 µF Film Capacitor 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Height - Seated (Max)
2.559" (65.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - DC
800V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.8 mOhms