AVRL061E1R1NTA
DigiKey Part Number
445-174340-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174340-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174340-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AVRL061E1R1NTA
Description
VARISTOR 39V 0201
Detailed Description
39 V Varistor 1 Circuit Surface Mount 0201 (0603 Metric)
Category
Varistor Voltage (Typ)
39 V
1
Series
Capacitance @ Frequency
1.1 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Maximum DC Volts
25 V