I7A20A-C01-EVK-S1
DigiKey Part Number
285-I7A20A-C01-EVK-S1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
I7A20A-C01-EVK-S1
Description
EVAL BOARD FOR I7A48020A033V001R
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
i7A48020A033V-001-R i7A 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Power - Output
500W
Manufacturer
TDK-Lambda
Voltage - Output
3.6V ~ 32V
Series
Current - Output
20A
Packaging
Box
Voltage - Input
28V ~ 60V