Image for OMB.6960.B07F21 is not available
OMB.6960.B07F21
DigiKey Part Number
931-OMB.6960.B07F21-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMB.6960.B07F21
Description
BARRACUDA OMB.6960.B07F21 600-80
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G, LTE, Wi-Fi Whip, Straight N Type Female Pole Mount, Wall Mount
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Manufacturer
Taoglas Limited
Number of Bands
9
Series
Return Loss
-10dB
Packaging
Bulk
Gain
2.2dBi, 1.6dBi, 3.1dBi, 3.3dBi, 4.1dBi, 4.3dBi, 5.9dBi, 7dBi, 8.3dBi
Part Status
Active
Power - Max
150 W
RF Family/Standard
Cellular, WiFi
Termination
N Type Female
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Pole Mount, Wall Mount
Frequency (Center/Band)
657.5MHz, 761MHz, 892MHz, 1.472GHz, 1.955GHz, 2.495GHz, 4.15GHz, 5.537GHz, 6.525GHz
Height (Max)
11.811" (300.00mm)
Frequency Range
617MHz ~ 960MHz, 1.427GHz ~ 1.518GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 5GHz, 5.15GHz ~ 7.125GHz