MA700.A.ABC.001
DigiKey Part Number
931-1108-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA700.A.ABC.001
Description
RF ANT 750/892MHZ DOME SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GLONASS, GPS, LTE Dome SMA Male Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MA700.A.ABC.001 Models
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2, 1.7
Series
Gain
2.4dBi, 1.7dBi, 32dBi, 2.4dBi, 2.1dBi, 3.8dBi
Packaging
Box
Features
LNA, Filter
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
Cellular, Navigation
Ingress Protection
IP67
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Panel Mount
Frequency (Center/Band)
750MHz, 892MHz, 1.588GHz, 1.9GHz, 2.4GHz, 5.5GHz
Height (Max)
3.374" (85.70mm)
Frequency Range
700MHz ~ 800MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.575GHz ~ 1.602GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5GHz ~ 5.9GHz