GVLB256.A
GVLB256.A
DigiKey Part Number
931-GVLB256.A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GVLB256.A
Description
GPS/GLONASS/BEIDOU SINGLE FEED S
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS, IRNSS, QZSS, SBAS Ceramic Patch Screw-Mount Adhesive
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Taoglas Limited
Number of Bands
4
Series
VSWR
3
Packaging
Tray
Gain
1.18dBi, 1.71dBi, 2.09dBi, 2.61dBi
Part Status
Active
Termination
Screw-Mount
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.256" (6.50mm)
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.603GHz