ADFGP.60A.01.0150D
DigiKey Part Number
931-ADFGP.60A.01.0150D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADFGP.60A.01.0150D
Description
ACTIVE ALL BAND GNSS HIGH PRECIS
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Module SMA Male Chassis Mount
Category
VSWR
2
Gain
1.3dBi, 1.8dBi, -1.3dBi, 4.1dBi, 4.4dBi, 3.7dBi
Packaging
Bag
Features
Cable - 150mm, LNA, Filter
Termination
SMA Male
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.752" (19.10mm)
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.227GHz, 1.278GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz