L18P020S05
DigiKey Part Number
MT7360-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L18P020S05
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 20A
Detailed Description
Current Sensor 20A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
Category
Frequency
DC ~ 100kHz
Mfr
Linearity
±1%
Series
Voltage - Supply
5V
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
15mA
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C