MSAST32NSB7106KTNB25
DigiKey Part Number
587-MSAST32NSB7106KTNB25TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSAST32NSB7106KTNB25CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSAST32NSB7106KTNB25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAST32NSB7106KTNB25
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSAST32NSB7106KTNB25 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)