LCCNF1608KKTR47MA
DigiKey Part Number
587-LCCNF1608KKTR47MATR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LCCNF1608KKTR47MACT-ND - Cut Tape (CT)
587-LCCNF1608KKTR47MADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCCNF1608KKTR47MA
Description
FIXED IND 470NH 3A 65 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Multilayer Inductor 3 A 65mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Mfr
DC Resistance (DCR)
65mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.6A