FBMJ3216HM600-TV
DigiKey Part Number
587-3854-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3854-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3854-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMJ3216HM600-TV
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 1206 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 4A 10mOhm
EDA/CAD Models
FBMJ3216HM600-TV Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)