NNENCLJNNF-20.000000
DigiKey Part Number
1664-1590-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NNENCLJNNF-20.000000
Description
XTAL OSC OCXO 20.0000MHZ CMOS
Detailed Description
20 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
350mA
Size / Dimension
0.382" L x 0.295" W (9.70mm x 7.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.161" (4.10mm)