NA-100M-6821 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 4
Datasheet
100 MHz OCXO Sine Wave Oscillator 12V 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
NA-100M-6821
DigiKey Part Number
NA-100M-6821-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NA-100M-6821
Description
XTAL OSC OCXO 100.0000MHZ SNWV
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
12V
Mfr
Frequency Stability
±100ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
380mA
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Type
Size / Dimension
1.015" L x 1.015" W (25.78mm x 25.78mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)