NA-100M-6811 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
100 MHz OCXO Sine Wave Oscillator 12V 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
NA-100M-6811
DigiKey Part Number
NA-100M-6811-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NA-100M-6811
Description
XTAL OSC OCXO 100.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
12V
Mfr
Frequency Stability
±50ppb
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Box
Current - Supply (Max)
380mA
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Type
Size / Dimension
1.015" L x 1.015" W (25.78mm x 25.78mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)