HFZ 2012PF-111T50
DigiKey Part Number
4816-HFZ2012PF-111T50TR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-HFZ2012PF-111T50CT-ND - Cut Tape (CT)
4816-HFZ2012PF-111T50DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFZ 2012PF-111T50
Description
FERRITE BEAD 110 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 5A 13mOhm
Category
Current Rating (Max)
5A
DC Resistance (DCR) (Max)
13mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
110 Ohms @ 100 MHz