HCB 3216KF-601T30
DigiKey Part Number
4816-HCB3216KF-601T30TR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-HCB3216KF-601T30CT-ND - Cut Tape (CT)
4816-HCB3216KF-601T30DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCB 3216KF-601T30
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 40mOhm
Category
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Manufacturer
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)