TI900-50M-320-0.12-0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 6
Datasheet
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 16
Datasheet
Thermal Pad White 50.00m x 320.00mm Rectangular
TI900-50M-320-0.12-0
DigiKey Part Number
1168-TI900-50M-320-0.12-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TI900-50M-320-0.12-0
Description
THERM PAD 50MX320MM WHITE
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0050" (0.127mm)
Manufacturer
Material
Silicone
Series
Backing, Carrier
Viscose
Packaging
Box
Color
White
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
1.8W/m-K
Type
Conductive Insulator Pad, Roll
Shelf Life
24 Months
Shape
Rectangular
Base Product Number
Outline
50.00m x 320.00mm