TG-APC93-25-25-2.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-APC93-25-25-2.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-APC93-25-25-2.0-0
Description
THERM PAD 25MMX25MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 25.00mm x 25.00mm Square
Category
Outline
25.00mm x 25.00mm
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
2.0W/m-K