TG-APC93-20-5-5.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-APC93-20-5-5.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-APC93-20-5-5.0-0
Description
THERM PAD 20MMX5MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 20.00mm x 5.00mm Rectangular
Category
Outline
20.00mm x 5.00mm
Thickness
0.197" (5.00mm)
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
2.0W/m-K