TG-AL373-320-320-0.5-1A is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 5
Datasheet
Thermal Pad Yellow 320.00mm x 320.00mm Square Adhesive - One Side
TG-AL373-320-320-0.5-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-AL373-320-320-0.5-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-AL373-320-320-0.5-1A
Description
THERM PAD 320X320MM W/ADH YLW
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Thermal Conductivity
1.7W/m-K
Shelf Life
12 Months
Outline
320.00mm x 320.00mm