TG-AL373-150-150-0.3-0
DigiKey Part Number
1168-TG-AL373-150-150-0.3-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-AL373-150-150-0.3-0
Description
THERM PAD 150MMX150MM YLW
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 150.00mm x 150.00mm Square
Category
Thickness
0.0118" (0.300mm)
Part Status
Not For New Designs
Thermal Conductivity
1.7W/m-K
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
150.00mm x 150.00mm