TG-AL373-13-13-2.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-AL373-13-13-2.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-AL373-13-13-2.0-0
Description
THERM PAD 13MMX13MM YLW
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 13.00mm x 13.00mm Square
Category
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
1.7W/m-K
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
13.00mm x 13.00mm