TG-AH486-20-20-4.0-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-AH486-20-20-4.0-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-AH486-20-20-4.0-1A
Description
THERM PAD 20MMX20M W/ADH GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 20.00mm x 20.00m Square Adhesive - One Side
Category
Outline
20.00mm x 20.00m
Thickness
0.157" (4.00mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Packaging
Bulk
Adhesive
Adhesive - One Side
Part Status
Obsolete
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.2W/m-K