TG-A6200-5-5-1.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-5-5-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-5-5-1.5
Description
THERM PAD 5X5MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 5.00mm x 5.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
5.00mm x 5.00mm
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Packaging
Bulk
Thermal Conductivity
6.2W/m-K