TG-A6200-30-30-2.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-30-30-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-30-30-2.0
Description
THERM PAD 30MMX30MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 30.00mm x 30.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
30.00mm x 30.00mm
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Packaging
Box
Thermal Conductivity
6.2W/m-K