TG-A4500-15-15-2.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A4500-15-15-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A4500-15-15-2.0
Description
THERM PAD 15MMX15MM PURP
Detailed Description
Thermal Pad Purple 15.00mm x 15.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
15.00mm x 15.00mm
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Thermal Conductivity
4.5W/m-K