TG-A4500-10-10-1.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A4500-10-10-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A4500-10-10-1.5
Description
THERM PAD 10MMX10MM PURP
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Purple 10.00mm x 10.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
10.00mm x 10.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Purple
Usage
Multi
Thermal Conductivity
4.5W/m-K