TG-A373S-320-320-0.5-1A | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1168-TG-A373S-320-320-0.5-1A-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TG-A373S-320-320-0.5-1A |
Description | THERM PAD 320X320MM W/ADH YLW |
Customer Reference | |
Detailed Description | Thermal Pad Yellow 320.00mm x 320.00mm Square Adhesive - One Side |
Datasheet | Datasheet |
Category | Thickness 0.0197" (0.500mm) |
Manufacturer t-Global Technology | Material Silicone Elastomer |
Series | Adhesive Adhesive - One Side |
Packaging Box | Color Yellow |
Part Status Obsolete | Thermal Conductivity 1.9W/m-K |
Type Conductive Pad, Sheet | Shelf Life 12 Months |
Shape Square | Base Product Number |
Outline 320.00mm x 320.00mm |