TG-A373S-100-100-1.0-0 is Obsolete and no longer manufactured.
t-Global Technology
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad Yellow 100.00mm x 100.00mm Square
TG-A373S-100-100-1.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A373S-100-100-1.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A373S-100-100-1.0-0
Description
THERM PAD 100MMX100MM YLW
Customer Reference
Detailed Description
Category
Outline
100.00mm x 100.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Packaging
Box
Thermal Conductivity
1.9W/m-K