TG-A373F-50M-320-0.3-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A373F-50M-320-0.3-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A373F-50M-320-0.3-0
Description
THERM PAD 50M X 320MM YLW
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 50.00m x 320.00mm Rectangular
Category
Outline
50.00m x 320.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0120" (0.305mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Packaging
Box
Color
Yellow
Part Status
Not For New Designs
Thermal Conductivity
1.4W/m-K