TG-A373F-150-150-0.3-2A
DigiKey Part Number
1168-TG-A373F-150-150-0.3-2A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A373F-150-150-0.3-2A
Description
THERM PAD 150MMX150MM W/ADH YLW
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 150.00mm x 150.00mm Square Adhesive - Both Sides
Category
Thickness
0.0120" (0.305mm)
Series
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Packaging
Bulk
Part Status
Not For New Designs
Thermal Conductivity
1.4W/m-K
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
150.00mm x 150.00mm