TG-A3500-10-10-5.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500-10-10-5.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500-10-10-5.0
Description
THERM PAD 10MMX10MM YLW
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 10.00mm x 10.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
10.00mm x 10.00mm
Thickness
0.197" (5.00mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Box
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Yellow
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.5W/m-K