TG-A20KX-190-140-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A20KX-190-140-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A20KX-190-140-0.5
Description
THERM PAD 190MMX140MM GRAY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 190.00mm x 140.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
190.00mm x 140.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Adhesive
Tacky - Both Sides
Thermal Conductivity
2.0W/m-K