TG-A20KF-385-285-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A20KF-385-285-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A20KF-385-285-0.5
Description
THERM PAD 385X285MM GRAY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 385.00mm x 285.00mm Rectangular Tacky - One Side
Category
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Adhesive
Tacky - One Side
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Thermal Conductivity
1.8W/m-K
Type
Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Rectangular
Base Product Number
Outline
385.00mm x 285.00mm