TG-A1780-10-10-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1780-10-10-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1780-10-10-1.0
Description
THERM PAD 10MMX10MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 10.00mm x 10.00mm Square
Category
Outline
10.00mm x 10.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
17.8W/m-K