TG-A1660-20-20-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A1660-20-20-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1660-20-20-0.5
Description
THERM PAD 20MMX20MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 20.00mm x 20.00mm Square
Category
Outline
20.00mm x 20.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
16.6W/m-K