TG-A1450-20-20-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1450-20-20-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1450-20-20-1.0
Description
THERM PAD 20MMX20MM RED
Detailed Description
Thermal Pad Red 20.00mm x 20.00mm Square
Category
Outline
20.00mm x 20.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Thermal Conductivity
14.5W/m-K