TG-A1250-5-5-1.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-5-5-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-5-5-1.5
Detailed Description
Thermal Pad Green 5.00mm x 5.00mm Square
Category
Outline
5.00mm x 5.00mm
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Thermal Conductivity
12.5W/m-K